Automatické mlýny otevřeny

08.10.2023

Otevření pardubických Automatických mlýnů byla událost možná dekády, možná i století. Pardubice získaly nové centrum kultury, které před tím zastával zámek s Východočeskou galerií a Přihrádek s Gampou - tedy galerií moderního umění. Trochu se stydím, v Gampě jsem v životě nebyl. Alespoň mám příležitost to teď napravit v mlýnech.

Samotná akce grand opening Automatických mlýnů byla, myslím, víc než podařená. Hlavně, že se počasí vydařilo, jinak by ty tisíce lidí nedorazili. Ono, počasí letos, to je na samostatný článek. Celé září skoro nepršelo a teploty bořily rekordy. Některým lidem to vyhovuje, já bych spíše uvítal normální, podzimní počasí.

Každopádně jsem mlýny prošel, trochu zevlil, trochu fotil a určitě - za mě - dobrý. Dostal jsem se výtahem i nahoru na střechu sila, kde probíhala house party s DJ Hechem, pardubickým hudebníkem. Pamatuju, když začínal, jak jsem se nachomítl na jednu bytovou párty v jednom domě na Třídě míru. To může být tak čtvrtstoletí nazpět. Od té doby jsem ho sice párkrát potkal ve městě, až teď ale jsem byl na jeho produkci. Hrál fakt dobře. Dokonce tak, že jsem si nainstaloval do mobilu SoundCloud a teď poslouchám house music fakt z husta. To je asi největší změna, které u mě mlýny zanechaly. No, ale chystám se tam znovu objevit a mrknout i na sbírky, co tam vystavují.