Čas vánoční

24.12.2019

Vánoce 2019. Trochu hektičtější, než jsem si představoval, ale zato jsou mnohem opravdovější. Dárky pořešeny, nutnost obcházet obchody minimální a tak jsem vstal (jako už obvykle) ve 4 ráno. Četl si u rozsvícenýho stromku a hluboce přemítal, co za muziku si dnes ráno pustím. Před tím ještě jsem napsal přání Jardovi do Prahy. Trochu neformální text, ale myslím, že jako odpověď na jeho vánoční email dobrý.

Vánoce, Vánoce
Vánoce, Vánoce


Jediný tmavý obláček na jinak světlém nebi probíhajících volných dní je Silvestr. Sestřenka nás pozvala na oslavu k nim domů a tak mám zaručeno, že mám zase o čem přemýšlet. Co ji koupit? Jak to bude probíhat? A mám tam vůbec chodit?! Podle mě, lepší starosti na závěr roku neexistujou.

Jo, a konečně jsem změnil fotku na svém facebookovém profilu! Už tam není jeliman se žlutým trikem, ale jeliman vedle (ne)vlatního stromu. Vysadili nám totiž dub v parku Jiřího Srbka a já na tom mám jakýs takýs podíl. Organizačního charakteru. Někdy na jaře jsem se ozval malý radnici, že bych chtěl zasadit bráchove dubiska. Pěstoval je v bytě v květináčích a teď, po necelém roce, bylo potřeba je vysadit do přírody. Jenže kam?! Za barák! Dostali jsme od paní úřednice svolení a instrukce k výsadbě. Fajn. Dubiska ze zimního stanoviště na zahradě přesuneme tedy za náš panelák. Jako druhotný produkt vznikla ale i dohoda, že se město zasadí o výsadbu vzrostlé sazenice dubu v parku blízko restaurace U Krupičků. Strom je nyní již zasazenej a já tedy čekám, jestli mi přijde faktura na oněch dohodnutých 6k. Bránit se placení nebudu, stejně jako se nebudu bránit, když faktura nepřijde, že jo... Udělal jsem to totiž šalamounsky a strom (dle dohody) zaregistroval na webu sazimebudoucnost.cz. Neuvedl jsem tam však sebe jako sponzora a dokonce jsem vybral fotku, kde je jen strom bez ekologické zátěže v podobě mojí postavy.


No nic, teď když je tedy ten čarovný den Vánoc, tak si vlastně uvědomuju, že si přeji, aby naše dubiska přežily prvních 20 let. Pak už slovy klasika, nebudu mít o ně strach.