Ed Sheeran ve Mlejnech

13.12.2019

V prosinci nás v pardubických automatických mlýnech navštívila hvězda pop music.  Na snímku je zachycen pouze z profilu, nic to ale nemění na exkluzivitě tohoto výjimečného okamžiku. ;-)

Nic to. Prostě jsem jen byl v neděli na adventních trzích. Obhlídnout situaci a prožít trochu netradiční atmosféru. Není to tam špatný. Dalo by se říci, že z mála se majitelům daří vytěžit maximum. Na trzích jsou zastoupeni lokální prodejci s jejich vlastními výrobky. Koupil jsem si výborné švestkové chutney od Monamy ze zdejších Srnojed. Prodávající si určitě také přišli na své, jelikož lidí bylo neúrekom.

Jo, a nesmím zapomenout na kavárnu. Rustikální místo s určitě kvalitní kávou. Nemůžu posoudit, protože jsem se zastavil jen na pořízení tohoto snímku. 

Co ale jsem už okusil je cider od Zdrcenýho jablka. Chutná podobně jako další polabský fermentovaný mošt Magnetic apple. Co si tak pamatuju, jsou tyto jabčáky zlatou střední cestou mezi prvním a sladkým ciderem v Čechách (dnes již neexistující Mad apple) a dnes asi nejznámějším a trpčím Pragerem.

Tuto neděli ovšem chci zkusit od Zdrcenýho jablka i svařený cider. Opět na adventních trzích. A opět ve mlejnech.