Focení pro wikipedii

12.04.2022

O víkendu jsem se rozhoupal k další výpravě za nevyfocenými místy Pardubic, které chyběly na wikimedia. V centru to bylo celkem easy, Polabiny jsou taky celkem pokryté. Snad jen ta Dubina vypadá jako pole neorané. Mě to ale táhne ven z města. Rokytnice je bez mezer, takže si budu muset prohlédnout třeba Chrudim. Nebo Hradec. Nebo Prahu :-)

Celkově ale musím říct, že wikimedia commons není zrovna uživatelsky přívětivá. Dokonce bych řekl, že jim chybí pořádnej balík peněz na předělání celého prostředí. Pokaždé, když se pustím do přidávání fotografií do jejich databáze, musím si přečíst návod. A to nemluvím o vytváření samostatných hesel pro wikipedii. Každý, kdo se do toho pustí má můj respekt. Ano, tak hrozný to je...

No nic, příští týden budu víkend trávit v Praze, tak třebas nafotím nějaký dozajista nefocená místa, která svým jedinečným výrazem zaujmou široké publikum mých čtenářů! Navštívím Vyšehrad, botanickou zahradu a Národní muzeum. Tam je i výstava Czech Press Photo, takže originalita musí být!