Hej, počasí! To se nedělá

30.12.2019

Dnes jsem vyrazil na výlet hned z rána, tak, jak se na výlety má vyrážet. MHD zajistila dopravu až ke Kuňce. Počasí tedy bylo mírně nefotogenické, zataženo s malou viditelností. Proto jsem použil jen mobil a nacvakal pár snímků. Zkusil jsem si pohrát s vyvážením bílé, ale stejně myslím, že hezčí je snímek původní, bez nějakého vyvažování.

Aby to nebyla taková rutina, SIMka vypověděla službu zrovna ve chvíli, kdy jsem se chystal nasdílet snímek přes Facebook. Byl mráz a telefon mi dvakrát, v poslední době, spadl na zem. Spěchal jsem tudíž do nejbližší útulny, abych s přístrojem něco udělal. Prakticky stačilo jen poposunout SIM ve slotu a mobil zapnout. Naštěstí připojení k síti naskočilo, takže jsem si mohl v klidu dát hemenex a teplý čaj. Nebýt oprsklých cyklistů, kteří si mě nepřímo dobírali kvůli obžerství, mohla to být prima pauza. Takhle jsem prostě spěchal s placením a rychle vypadl z restaurace Pod Kunětickou horou. Vevnitř to ale maj' příjemně zařízený, výzdoba decentní a pevné dřevěné stoly i židle. Řeknu vám, takhle dobrý pocit z vydatné snídaně jsem neměl ani nepamatuju.

Pak už to byl celkem spěch na spoj "88" k vlakovýmu nádraží. Samozřejmě, nechyběla ani mračná provokace, kdy při odjezdu z Kuňky se udělalo hezky, vysvitlo slunko. To by byly snímečky! Jasně a znovu: "Spěchej pomalu".