Kola i jiná městská havěť

09.10.2020

Tak vám nevím. Korona je zpět a nezbývá než doufat, že nás to mine. Už kvůli tomu jsem přesedlal z MHD na bicykl. Máme tady v Pardubicích takový výdobytek moderní doby. A to sdílená kola. Tentokrát jsou to Nextbike a určitě si povedou lépe, než svého času Rekola. Těm jsem fandil natolik, že jsem jim jedno daroval. Po chvíli se však z Pardubic stáhli a tak několik let tady byla mezera na trhu. Až letos tedy německá frančíza s modrými koly.

Kola jsou to těžká i převody nejsou zrovna odladěné (dvojka je málo, trojka zase moc), ale jsou fresh, nová a snad i udržovaná. Velkou předností je snadná nastavitelnost posedu a hlavně celkem přijatelné ovládání zápůjčky pomocí mobilní aplikace. Jistě, i tady se najdou chybky, ale vem to čert. Systém stálých stanovišť funguje podstatně lépe (pro mě), než u zmiňovaných předchůdců Rekola.cz. Ceny jsou přijatelné, až dumpingové. Prvních 15 minut zdarma a poté 20,- za půl hodiny. opět je to pro mě ideál, jelikož mám odzkoušeno, že z práce mi cesta trvá 14 minut 59 vteřin. Až je mi někdy trapno, že jezdím povětšinou zdarma. Párkrát jsem proto zajel do Lonkofky na kafe a protočil tam pár placených minut.

Masakr ale bude, až se tedy rozmnoží elektrokoloběžky. Každým dnem by se měly u nás objevit. Respektive už snad i ve městě jsou, ale vzhledem k tomu, že kvůli virům nevystrčím z domu ani nos, tak nedokážu říct. Měla by to být údajně firma Bolt. Ale což, stejně je používat nebudu, tak jsou mi šumafuk.