Mastodon proti Twitteru

03.07.2023

Dnes to bude jen taková poznámka. Moc mě totiž těší, že Twitter jde do kopru čím dál tím víc. Elona Muska nemusím a tak mě ani neděsí, co vlastně blbne s tou jeho sítí.

Mastodon je naproti tomu něco úplně jiného. Sice je tam taky politika, ale prozatím jen od lidí rozumných. Rozumějte, od lidí, které mi vyhovují a s kterými není problém se o těchto tématech bavit. Důležité je si lidi vybírat do svých sledovaných, ale i tak instance mastodonczech.cz je doposud v pohodě. Navíc řazení příspěvků je chronologické a ne podle nějakého zatraceného algoritmu, který vnucuje, co máte vidět.

Zvykl jsem si na Mastodon tak, že už kvůli němu omezuji i ostatní facebooky, twittery a instagramy. Instagramu jsem nikdy nepřišel na chuť a mám ho jen ze zvědavosti/nutnosti. Twitter je jasná černá ovce, no a Facebook je čím dál tím víc odkladiště strojově generovaných příspěvků. Skuteční lidé tam už skoro nic nezveřejňují. Pokud to nejsou opět politici, nebo obchodníci.

Suma sumárum, budu rád, když se na Mastodonu potkáme, protože když už jste dočetli až sem, bylo by škoda Vás nepošťouchnout směrem k sociální síti budoucnosti. Nic lepšího zatím neexistuje. 

Jo a Martinů Černých tam moc není, takže jsem lehce k dohledání.