O spoustě fotek a třešničce na dortu

20.11.2019

Bylo mlhavé podzimní ráno a víkend k tomu. Vzal jsem svůj zánovní fotoaparát a šel zkoušet, co umí. Nasekal jsem spoustu snímků, ale uveřejním jen některé z nich. Většinou jde o totiž o fotky víceméně stejné. Určitě by se hodily do soutěže "Poznej deset rozdílů". Začnu tedy náladovkou, která snad byla pořízena bez použití filtru. Toho softwarového. Snímky jsou foceny z jednoho místa, nedaleko Polabin a u Labe. Na cyklostezce směr centrum - Rosice a dál až do Svítkova. Potvrdilo se mi, že není třeba krkolomných výletů do atraktivních destinací. Většinou jsou totiž tak proselfíčkované, až hrůza.

Druhá fotka je vlastně nejobyčejnější. Prostě jen vycházející slunce, mlha a cesta. Tady je opět asi klasický problém, že pro tvůrce fotky má obvykle snímek vyšší hodnotu, než pro pouhého přihlížejícího. A když to promýšlím zpětně, tak nemá valnou cenu vlatně ani pro tvůrce, tedy mě. Jen se mi tam prostě líbilo a mačkal jsem spoušť o sto šest.

Tak a jsme u avizované třešničky na dortu. Jak si tak střílím snímky od boku, zkouším různý nastavení foťáku, prostě zmáčknu asi můj nejpovedenější pokus. Vždy se snažím vymyslet a vyfotografovat něco trochu jiného, než vidí ostatní. O tom to přeci celé je! Tady se to podařilo asi až na dvacátý pokus a v době pořízení fotky jsem neměl tušení, že se zrodí moje "závodní" fotografie. Nechal jsem ji totiž uveřejnit na stránkách komunity kolem výrobce vybavení Olympus. Nyní je sice až na druhé straně, ale můžete mi věřit, bývaly doby, kdy byla na straně úvodní. Co dodat, mně se taky líbí...