Podzim v dobrých barvách

15.10.2021

A tak jsem se vydal na výlety. Korona situace se zlepšila, takže cestování je teď na pořadu dne. Zahradničení ustupuje spolu s kratšími dny, předpoklad k možnosti vycestovat. Letos jsem byl v Rokytnici v Orlických horách a minulý týden jsem navštívil Litomyšl. Zrovna v den voleb (které dopadly obstojně) jsem se procházel v Litomyšli po klášterních zahradách. K tomu vyhrával Vivaldi přímo ze zdi. Ano, dobrý nápad zabudovat reproduktor do zdi a dát tak zahradám a sochám Olbrama Zoubka nový rozměr. Počasí bylo úchvatný, takže to byl pro mě nezapomenutelný zážitek.

Dnes ale, jsem si taky vzal v práci půlden a vyrazil na procházku na náš zámek. Dal jsem si tam kafe a pivo a díky této kombinaci jsem tam potkal jednoho staršího pána, s kterým, považte (!), jsem se dal do družného hovoru. Tak dobře jsem si snad ještě s nikým nepopovídal. Bylo to tlachání o všem možném, ale nejlepší bylo, že jsem celkem držel niť a nevypadával jsem z kontextu hovoru, jak se mi obvykle stává. 

Potom jsem jel trolejbusem dom a na parkovišti před barákem jsem potkal souseda, s kterým občas prohodím pár slov. A bum! Opět jsem tentokrát vydržel vést rozhovor déle jak pět minut. Dnes to prostě byl den plný rekordní konverzace. Mám z z dneška dobrý pocit.