Polabinská Wikikonference

23.11.2019

Už nějaký čas jsem měl naplánováno návštěvu Wikikonference 2019. Letos se koná u nás v Pardubicích, dokonce v Polabinách, takže nebylo co řešit. I když... Před raním startem mě napadaly obvyklé nesmysle, jako: bude tam málo lidí, půjdu pořadatele podpořit. Nebo: venku je pošmourno, fouká studený vítr, ještě dostanu další chřipku.

Naštěstí už při cestě tam mi bylo jasné, že jsem udělal dobře a na akci vyrazil. Prázdné ulice, svěží ranní povětří a 20 minut chůze bylo toho rána to nejlepší, co se mi mohlo stát.

Dorazil jsem na místo konání a byl mezi prvními, kdo se zaregistroval. Bohužel jsem nějakým nedopatřením nedostal objednané triko s potiskem loga letošního ročníku. Ale co, stejně by neměli velikost 4XL. Hodiny, v tu dobu, ukazovaly něco po deváté a tak jsem měl ještě nějaký čas do začátku konference.

Prohlédl jsem si prostory univerzity, aulu Arnošta z Pardubic a udělal pár fotek z ranního programu. V těhle místech jsem byl totiž poprvé. Co se týče přímo průběhu, byl jsem mile překvapen, že jsem se hned napoprvé cítil jako doma. V aule bylo překvapivě dost lidí, i když vlastně volných míst bylo taky hodně. Složení ale bylo přímo "inkluzivní" od studentů středních škol, až po důchodce. Takže vlatně super. Přednášky letos byly zaměřeny na podporu a příjem nových wikipedistů, přispěvovatelů. Myslím, že celé to tudíž bylo jako šité na míru přímo pro mě. Tleskám tedy jak sobě (že jsem se dokopal), wikipedii i organizátorům. Tedy až na to tričko...