Pražská Sapa

07.09.2023

Vydal jsem se do Prahy na výlet. Jen tak, prostě se mi chtělo někam vyrazit. Nahrála mi šťastná náhoda v podobě voucheru od Sapa trip, potažmo serveru Hedvábná stezka. Získal jsem voucher díky správnému vyplnění soutěžních otázek. A po zhruba 14 dnech jsem elektronicky voucher získal. Dobrý, no. 

Prostě jsem potom zkouknul mapu, kdeže to vlastně místo je. A o víkendu jsem vyrazil. Koupil jsem si jízdenku OneTicket, ale díky dokončeným rekonstrukcím na koridoru teď vlaky nenabírají taková zpoždění. Takže OneTicket jsem v sobotu až tak nepotřeboval. Vlak jel načas. Ale vlastně jsem chtěl zkusit, jestli v Regiojetu OneTicket berou. Berou. :-)

V Praze dobrý, zakoupil jsem si celodenní lístek na MHD za 120,- a vyrazil metrem linky C na Kačerov. Potom 133 - autobus, kde mě prolustroval revizor. Legrace byla později při návratu na hlavák, potkal jsem ty samé revizory na zastávce MHD u Sapy. Jen z plezíru jsem se kontrolorů zeptal, jestli platí můj lístek i na regionální linku 333. Platil.

No, samotná Sapa až tak zajímavá není, zvlášť pokud jste nepřišli nakupovat. Je to pár uliček s obchody asijského vzhledu a ražení, tedy trochu chaos a nepořádek. Nic, co bych si chtěl dobrovolně zopakovat.

Průvodkyně, vietnamská Češka, ale byla prima. Upovídaná, drobného vzrůstu a s osobitým smyslem pro humor.

Na oběd zdarma jsem nakonec nešel, stejně jsem si trip neplatil, takže jsem měl alespoň dobrý pocit, že jsem někomu zanechal jídlo navíc.

Nazpátek byla cesta autobusem číslo 133 pěkný peklo. Narvanej autobus a ještě mi kňučelo nějaký štěně rovnou do ucha. Majitelka se ho snažila umlčet mazlením, ale marně. 

Na hlaváku pak následoval oběd v restauraci Rychlík. Ale jo, hovězí guláš celkem ušel. Zaplatil jsem aplikací qerko, který mám nainstalovaný z kavárny Casablanca.

Domů jsem se dostal RailJetem směr rakouský Graz. Cesta proběhla v pohodě, nekupoval jsem si tentokrát první třídu a dobře jsem udělal, tedy ušetřil.