Stylová oslava listopadu

17.11.2019

Ano, i já slavím 17. listopad. Tentokrát ovšem vše proběhlo za pochodu, přímo to byla jízda...

Už nějaký čas jsem u nás v Pardubicích zaregistroval nové trolejbusy a právě dnes se mi podařilo vychytit dvojku směr Zámeček. Řekl bych, normální bus, ale s dobrou maskou. Předek je totiž povedený, od architekta Kotase. Taky prý jedno čelní sklo stojí 100k! Za mě ale dobrý. Vzadu trochu rachotí pojistná lana klacků, to ale asi není nic proti ničemu. Vnitřek se mi zdá povědomý z jiných pardubických trolejbusů značky SOR. Zkrátka palec nahoru za odvahu pořídit i něco jinýho než další tradiční dopravní prostředek pro otrlé a otrlejší.

Zadní světla mi připomínají nějaké klasické ameriky. Taky dobrý. Foceno, jak jinak než v rychlosti a ještě k tomu s mobilem, takže snad omluvíte nedokonalou kompozici. :-)

Nic to. Je ale přece 17. listopad a já si jdu užít sváteční neděli. Je ale trochu brzo na oslavy, ve městě se pódia teprve připravují. A to jak u divadla, tak v automatických mlýnech. Jen tak letmým pohledem to ovšem víc žije ve mlejnech. Malé pódium Chvilek demokracie, v reprácích here hrají Monkey Business. Ještě jedna z jejich prvních desek, které mám naposlouchané a tak si podupuju do rytmu. Všude se všechno teprve chystá, je totiž něco kolem 15. hodiny. 

Paráda, fotky nafoceny, atmosféra nasáta a tudíž nezbývá než oslavit vydařený den malým espressem v café Kovárna. Málo známá, ale dnes vytížená kavárna směrem k Přihrádku. Dá se říci, moje oblíbené místo (celkem asi 3. návštěva). Platit chci pomocí Google Pay s kartou Edenred, platbu mi ale systém nepovolil. Vytáhl jsem tedy dvoukilo a zaplatil hotově. Načež vychutnávám zboží od Doubleshot. 

A to už se pomalu vracím třináctkou domů. Znovu mě překvapuje, že lidi se mi zdají takoví čím dál víc sobečtější. U Paláce chci vystoupit, abych uvolnil prostor davu co se valí ven, venku ale stojí nějakej třicetiletej dacan, přímo proti mně, a ne a ne se uhnout. Dobrá, taky se mi tentokrát výjimečně nechce uhnout. Drama vrcholí a mi se s milimetrovou přesností míjíme. Chá, vše nakonec proběhlo bez toho, aniž bych použil donucovací prostředek. Pupek. To by se každopádně na 17. listopadu nehodilo!

Fajn, vše jsem ve zdraví přežil a tak můžu se sluchátky na uších a v klidu domova dopisovat tyto řádky.